Na Naramkach

wrz 18 - sob
Poznań, PL
13°C zachmurzenie duże

Siema Naramki! Orkiestra zagra już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia, po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie ją można usłyszeć również na Naramkach. Zbiórka tradycyjnie przeznaczona zostanie na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tegoroczna Orkiestra pragnie wspomóc placówki z oddziałami II i III stopnia referencyjności. To takie szpitale, które dokonują specjalistycznego rozpoznania chorób i udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Takich lecznic jest w całej Polsce 50. Z uwagi na potrzeby diagnostyczne i stopień skomplikowania schorzeń, jakie podlegają rozpoznaniu, placówki te wymagają wyposażenia w sprzęt o najwyższych parametrach innowacyjności i skuteczności. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkość w podejmowaniu leczenia. Kupując takie właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry.

Nasz naramowicki – 81 sztab zagra dla Orkiestry na ulicach Naramowic oraz w ZSP nr 1 na osiedlu Łokietka. Tam przygotowanych zostanie wiele atrakcji towarzyszących zbiórce. Zapraszamy do budynku szkoły już od godziny 14.00, gdzie na początek Marcin Ciarkowski zaproponuje dzieciom udział w specjalnie przygotowanych animacjach. W programie wydarzeń organizowanych przez sztab znajdą się również zabawy taneczne, ruchowe i integracyjne. O godzinie 15.00 rozpoczną się warsztaty futbolu amerykańskiego przygotowane przez Armia Poznań. To jedyna drużyna Futbolu Amerykańskiego w Poznaniu. Zawodnicy zaprezentują pokaz umiejętności sportowych skierowany nie tylko do najmłodszych. W tym samym czasie, o godzinie 15.00 rozpocznie się w szkolnej auli występy kabaretowe. Na początek zaprezentuje się Kabaret Nie Do Pary. To młoda grupa rozpoczynająca swoją przygodę ze sceną kabaretową, a już zdobywająca nagrody i wyróżnienia. Po nich na scenę wkroczy męsko-damski duet, czyli Kabaret Rysiek.

Od ranna ulicach Naramowic będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. W całej Polsce będzie ich łącznie 120 tysięcy. Orkiestra przygotowała również 35 milionów samoprzylepnych serduszek WOŚP, od lat będących dla wielu obowiązkowym dopełnieniem stroju tego dnia.

Zapraszamy!

/K/

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także na Naramowicach – o tym, jakie atrakcje czekają na Was w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Poznaniu na os. Władysława Łokietka 104, przeczytacie w serwisie Na Naramkach. […]