Na Naramkach

wrz 17 - pią
Poznań, PL
13°C zachmurzenie umiarkowane

Kasia tańczy i marzy o nowym wózku

Kasia jest naszą sąsiadką – z ulicy Bolka. Na co dzień zajmuje się tańcem sportowym. Robi to tak dobrze, że zdobywa puchary i medale, a rytm jej życia wyznaczają kolejne turnieje. Dotarła do finału programu Mam Talent i zachwyciła jury. Jest pełna pasji i z determinacją dąży do spełniania swoich marzeń. Tym ostatnim i niezwykle ważnym jest nowy wózek, bo Kasia osiąga sukcesy żyjąc niezwykle aktywnie, pomimo choroby z którą od urodzenia się zmaga. Jest wrażliwa na pomoc innym i chętnie angażuje się  w działania pomocowe, jak choćby ubiegłotygodniowa zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz sama potrzebuje naszego wsparcia przy zbiórce na nowy wózek.

 

Kasia od dziecka choruje na wrodzoną łamliwość kości. Ponad 50 złamań – głównie nóg, spowodowało ich skrócenie i konieczność poruszania się na wózku. Jej osiągnięcia są najlepszym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli dla wielu osób sprawnych fizycznie problemem w tańcu jest opanowanie kroków i praca nóg, to Kasia swoim wdziękiem i zwinnością zmienia taką jego definicję. Jej taniec jest syntezą ciała i wspierającego go wózka. A ten potrzebuje nowy – bardzo lekki, zwrotny, wykonany na miarę. To wózek Panthera, będący wysokiej klasy sprzętem, pozwalającym na komfortowe przemieszczenie się i kontynuację sportowej pasji. Założyła zbiórkę i cierpliwie prosi o jej wsparcie. Nie otrzymuje żadnego stypendium, a jej sukcesy sportowe nie mają wymiaru finansowego, stąd nadzieją są ludzie dobrej woli, którzy zrozumieją jej potrzeby i pomogą w realizacji pragnienia.

Jeśli chcecie poznać Kasię lepiej, kliknijcie na jej YouTube’owy kanał, który nazwała “Tak to czuję”. Na facebooku jest aktywna w ramach profilu “Kasia i Marek”, który prowadzi prezentując swoje osiągnięcia taneczne.

Kasia mówi o sobie –  nie czuję się tak naprawdę niepełnosprawna, jestem normalnym człowiekiem, żyję tak jak każdy, chciałabym żeby każdy tak do tego podchodził i żeby inni wózkowicze zobaczyli, że da się tańczyć, da się z tego czerpać radość i to jest super sposób na życie. Czy można znaleźć przykład większej pokory, ale też determinacji do tego, by pokonywać życiowe trudności? Kasia udowadnia, że niepełnosprawność jest kwestią świadomości i tym bardziej zasługuje na naszą uwagę, życzliwość i wsparcie.

Tydzień temu Kasia tańczyła dla Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy i pomagała. Teraz czas na nas. Naramki, zrzucamy się na wózek?

https://zrzutka.pl/wozek-inwalidzki-aktywny-panthera-u3

/KSS/

fot. Jacek Reda,  archiwum Kasia i Marek, Facebook