Na Naramkach

wrz 17 - pią
Poznań, PL
13°C zachmurzenie umiarkowane

Kto posprząta Naramowice?

Mieszkamy wśród śmieci. Ulice Naramowic u progu wiosny odsłaniają wstydliwy obraz brudu. Mieszkańcy przesyłają nam coraz częściej zdjęcia takich śmieciowych zakątków apelując o podjęcie tematu. Jeśli sami nie możemy zająć się posprzątaniem terenu, pozostaje zgłoszenie interwencji do Straży Miejskiej. Jak? Jest na to prosty sposób.

Mieszkam w jednej z pierwszych posesji, którą mijają przyjeżdżający na Naramowice. Jest zaniedbana, nie remontowana od lat i bardzo brudna. Tuż za skrzyżowaniem ulic Lechickiej z Naramowicką powstał Lidl, z zadbaną zielenią, a dalej jesteśmy my i tu jest tragedia  – mówi pani Gabriela, która zaprosiła nas , by pokazać teren nieruchomości, którą zamieszkuje. Przy skrzyżowaniu ulic Dworskiej z Naramowicką stoi nieruchomość należąca do ZKZL, która tonie w brudzie.

Jeden wielki śmietnik – to widzą goście, którzy zatrzymują się w pobliskim hotelu. Nienajlepszy to obraz dla Poznania i jego mieszkańców. A w kategorii śmieci mamy tu wszystko – od wózków sklepowych, starych mebli ogrodowych, folii, butelek, aż po martwego kota, który leży tu od tygodni, blisko chodnika przy ul. Naramowickiej. Codziennie mijają go i oglądają setki przechodniów – pokazuje pani Gabriela. Pani Gabriela poinformowała nas, że podejmowała już starania o posprzątanie terenu, dotąd bezskuteczne.

Ten obraz nie jest wyjątkiem. Spacerując ulicą Naramowicką można zauważyć, że również inne skwery dotyka problem zaśmiecenia. Co możemy zrobić?
Problem zanieczyszczonych terenów na Naramowicach jest jednym z najczęściej wskazywanych przez mieszkańców, jako wpływający na komfort życia na osiedlu. Nikt nie lubi żyć w brudzie, ale też niewielu stać na własną inicjatywę posprzątania lub ma taką możliwość.

Miasto daje możliwość zgłaszania potrzeb interwencji za pomocą specjalnego formularza online. Na stronie www.poznan.pl, w sekcji Straży Miejskiej, jest możliwość zgłoszenia zanieczyszczeń za pomocą elektronicznego narzędzia. https://www.um.poznan.pl/mim/forms/sm_zgloszenia.html

Formularz wymaga opisania sprawy, wskazania lokalizacji, załączenia dokumentujących temat zdjęć oraz przekazania kontaktu do osoby zgłaszającej. Tak postąpił przed paroma dniami jeden z mieszkańców zgłaszając do posprzątania teren między Chatą Polską, a punktem PKO przy ul. Naramowickiej. Interwencja nastąpiła szybko, a dziś teren jest czysty.

Wypełniliśmy zgłoszenie dotyczące konieczności posprzątania terenu przy ul. Naramowickiej 144. Będziemy informowali o skutkach naszego działania.

/KSS/