Na Naramkach

wrz 18 - sob
Poznań, PL
13°C zachmurzenie umiarkowane

Kiedy przyjedzie ten autobus?

W wiatach naramowickich przystanków pojawiły się naklejki NFC, które umożliwiają pobranie na smartfona z funkcją NFC danych pokazujących rzeczywisty czas przyjazdu autobusów. Nasze osiedle jest jednym z pierwszych, obok Winograd i Centrum Miasta, gdzie system zaistniał.


Do pozyskania informacji nie jest konieczne instalowanie żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczy posiadać telefon z wbudowanym modułem NFC oraz aktywnym dostępem do internetu. Co należy zrobić by zobaczyć oczekiwane informacje o nadjeżdżających autobusach i tramwajach? Wystarczy włączyć moduł NFC w telefonie i uruchomić transmisję danych. Następnie powinniśmy zbliżyć telefon do czytnika, który znajduje się w prawym dolnym narożniku gabloty. I gotowe! Ekran zapełni się informacjami o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów. To oznacza, że będziemy mogli bardziej świadomie działać, gdy Naramowicka będzie bardzo zakorkowana, zdarzy się wypadek uniemożliwiający planowy przyjazd autobusu albo zamknięty przejazd kolejowy wstrzyma na dłużej ruch.

Instrukcja NFC

To świetna alternatywa dla tablic dynamicznych, które są bardzo kosztowne i przez to nie instalowane w mieście powszechnie . Pasażerowie mogą zdobyć potrzebną informację natychmiast, bez konieczności wchodzenia na stronę www.peka.poznan.pl/vm.

system NFC

Korzystanie z systemu NFC jest znacznie tańsze, niż postawienie nowej tablicy TIP, a naklejki znalazły się na stu przystankach, na których obecnie nie ma takich instalacji . Ob Naramowic z tej innowacji mogą cieszyć się pasażerowie z rejonu Winograd i centrum miasta.

Pilotaż systemu prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego, a partnerem technologicznym projektu jest firma BSS Pomerania, operator systemu Tap4Ticket (T4T). Jeśli projekt uzyska pozytywne opinie ZTM zostanie rozważone jego zastosowanie równiez na innych przystankach w mieście.

/KSS, MG/